dohkkehuvvon-valgalisttat.html.xml
Sámedikki válgalávdegoddi lea dohkkehan listaevttohusaid sámediggevágii.
Sametingets valgnemnd har godkjent listeforslagene til sametingsvalget.
Oktiibuot leat 48 dohkkehuvvon listta.
Det er totalt 48 godkjente lister.
Eanemus listaevttohusat leat válgabiirres 2 Ávjovárri.
Flest listeforslag er det i valgkrets 2 Ávjovárri.
Bargiidbellodat
Valgkrets 1 Østre
1. Mariann Wollmann Magga, 1966
Arbeiderpartiet
3.
4.
Ragnhild Marie Melleby Aslaksen, 1962
Jon Arild Aslaksen, 1971
6.
6.
Kåre Ballari, 1949
Marius Nilsen, 1963
11 Reidun Kolpus, 1964
11 Steinar Ronald Pedersen, 1947
NSR.
1.
/ SáB
2.
1.
4.
Niillas Beaska, 1982
Gerd Eli Anti, 1966
5.
5.
Magnhild Helene Stock, 1974
Inger Merethe Trosten Johansen, 1972
6.
6.
4. Helge Samuelsen, 1951
Jon Christer Mudenia, 1995
8.
8.
Bente Salmi, 1960
Sonja Lydia Kimo Pedersen, 1994
11 Tor Johnny Aikio, 1967
11 Jan Larsen, 1951
12 Sigleif Mikalsen, 1967
12 Rune Aslaksen, 1971
5. Arild Johnsen, 1947
Fremskrittspartiet
8.
1.
Heidi Marlene Dervo, 1990
Jan Arnulf Andersen, 1945
2 Ávjovári válgabiire
2.
1. Laila Susanne Vars, 1976
Hans Johannes Andreas Eriksen, 1936
3.
9.
Jan Åge Biti, 1959
Anja Susanne Aslaksen, 1970
4.
Høyre
10 Ellen Anna Buljo Stabursvik, 1944
10 Tor Gunnar Henriksen, 1967
2.
2.
7. Bjørn Arvid Hætta, 1974
Christina Henriksen, 1983
8.
8.
Ellen Inga M. Sara, 1994
10 Marion Aslaksen Ravna, 1994
9.
9.
Olav Osvald Sara Nikkinen, 1952
Viggo Myhre, 1970
11 Issat Ande Jovnna Eira, 1992
12 Cecilie Hansen, 1970
Dáloniid listu
Arbeiderpartiet
1.
1.
Isak Mathis O. Hætta, 1968
Marit Kirsten Anti Gaup, 1960
2.
3.
Nils Anders Rasmus, 1939
Kåre Ivar Olli, 1959
5.
5.
Ellen Anete Hætta, 1973
Roy Myrheim, 1973
6.
6.
Ole Georg Balto, 1950
Frøydis Andersen Lindseth, 1966
11 Ragnhild Muotkajærvi, 1953
10 Anne Berit Andersdatter Gaup Skum, 1968
12 Odd Mathis Nilsen Hætta, 1965
12 Klemet Amund Eira, 1958
14 Elise Olsdatter Hætta, 1973
14 Inga Berit Sara Andersdtr Sara, 1955
15 Roald Andreas Vuolab, 1950
15 Arne Hjalmar Strømeng, 1945
16 Isak Thomas Adamsen Triumf, 1946
16 Lill-Tove Ottesen, 1969
6.
5.
Nils Mahtte Rognerud Eira, 1987
Petter Tretnes Hansen, 1985
7.
7.
Anne Rihttá J. Eira, 1987
Rolf Anders Hætta, 1989
3.
8.
Kajsa Kemi Gjerpe, 1988
Nils Sverre Eriksen, 1950
9.
9.
10 Nils Rolf Johnsen, 1952
Helen Johannessen, 1966
13 Nils Mikael Siri, 1990
12 Jan Inge Paulsen, 1976
Gurutbellodat
Fastboendes liste
1.
7.
Ann Catharina Lango, 1992
Inger Lise Singer, 1969
2.
3.
Nils Nilsen Gaup, 1955
Hans Jørgen Andersen, 1954
3.
5.
Nils Torfinn Balto, 1984
Karen Persen, 1967
6.
6.
Berit Dagny Johnsen Anti, 1963
Lasse Johansen, 1966
8.
7.
Evald Nordsletta, 1958
Jan Erling Persen, 1957
Johttisápmelaaid listu
Høyre
4.
4.
6. Jon Magne Anti, 1984
Tom Robert Hansen, 1972
8.
5.
13 Johan Aslak Nilsen Logje, 1962
Johan Anders Klemetsen, 1962
16 Kjell Magne Eira, 1969
11 Rita Pettersen, 1968
Kristalaš álbmotbellodat
12 Isak Henrik Nilsen Eira, 1972
1.
1.
Ann Solveig Nystad, 1961
Per Andersen Bæhr, 1944
2.
2.
Lars Juhani Vasara, 1949
Berit Marie Persdtr Eira, 1968
7.
3.
Inga Gunhild Andersdatter Buljo Kemi, 1973
Anders Somby, 1960
8.
5.
David Aslaksen Sara, 1961
Hans Ole Nilsen Eira, 1972
1.
7.
10 Nils Mikkelsen Sara, 1977
Maret Risten Andersdatter Sara, 1982
14 Magnus Halonen, 1944
14 Karen Maret Mikkelsdatter Sara, 1983
Ovddádusbellodat
Kristelig folkeparti
2.
5.
Nils Mathis Olavsen Hætta, 1950
Inghild Risvik, 1962
8.
9.
Evelyn Marthine Grøtte, 1942
Ravdna Andersdatter Turi Henriksen, 1954
10.
10 Johannes Anders Guttorm, 1946
Ellen Ragnhild Isaksen Hætta, 1958
15 Ellen Sara Henriette Kristensen Fjeldstad, 1981
Norgga Sámiid Riikasearvi
11 Kristine Julie Eira, 1947
1. Aili Keskitalo, 1968
12 Lemet Ánde Stueng, 1991
2.
2.
Mathis Nilsen Eira, 1949
Mette Anti Gaup, 1970
3.
3.
Laila Nystad, 1981
Robert Severin Pedersen, 1984
5.
5.
6. Ol Johan Gaup, 1986
Dina Nilsdatter Somby, 1983
7.
8.
Ann-Britt Birkeli, 1955
Per Anders Guttorm, 1966
9.
9.
Susanne Vars Buljo, 1989
10 Mona Henriksen, 1968
13 Liv Elin Margareth Wilhelmsen, 1954
11 Per John Aslaksen Anti, 1962
14 Sammol Jovnna Nystad, 1985
15 Alf Johansen, 1949
16 Ole Henrik Magga, 1947
Samefolkets Parti
Sámeálbmot Bellodat
6. Ellen Anna Hætta, 1940
1.
7.
John Nystad, 1960
12 Torgeir Anti, 1964
2.
2.
Lajla Helene Eira, 1987
8. Jan Ole Mikkel Buljo, 1960
3.
4.
Aslak Henrik Lango, 1978
Inger Marie Romsdal, 1956
9.
9.
Lasse Mihkkal Vesterheim Skoglund, 1993
Anton Leier Dahl, 1949
10 Klemet Ingolf Kildedam, 1955
10 Berit Anne Andersdatter Sara Triumf, 1966
11 Sire Márjá Lindi, 1992
Valgkrets 3 Nordre
3 Davveguovllu válgabiire
Arbeiderpartiet
2.
1.
Johan Mikkel Logje, 1971
Ronny Wilhelmsen, 1970
4.
8.
Gunnhild Synnøve Engstad, 1964
Kjell O. Larsen, 1960
5.
5.
Sylvi Heggelund, 1981
Isak Ole Johansen Hætta, 1960
7.
7.
Heidi Anita Lindkvist Holmgren, 1971
8. Anne Marie Vars, 1971
9.
9.
Hilde Anita Nyvoll, 1976
Asbjørn Danielsen, 1957
10 Agnar Evald Jakobsen, 1936
1. Ivar Arnulf Pettersen, 1950
Guovddášbellodat
6. Per Ove Henriksen, 1955
1.
7.
Helge Guttormsen, 1952
Fremskrittspartiet
3.
4.
Kirsti Marit Steinlien, 1965
Susanne Kristiansen, 1968
5. Olaf Malvin Skogmo, 1941
10 Tommy Ronald Pettersen, 1971
Olgešbellodat
1. Toril Bakken Kåven, 1968
4.
4.
Mihka Solbakk, 1992
Jens Petter Kåven, 1985
8.
8.
Ole Ingolf Josefsen, 1944
Helle Johannessen Frischknecht, 1970
9.
9.
Kari Marie Gjetmundsen Digre, 1931
Kai Petter Johansen, 1981
Ovddádusbellodat
3. Tor Johnny Josefsen, 1971
5.
5.
Johanne Marie Olaussen, 1991
6. June Sommer Strask, 1958
9.
9.
Anita Lilleberg, 1986
Arbeiderpartiet
Nordkalottfolket
1. Lisa-Katrine Mo, 1992
5.
8.
Rolf Ingvald Wilhelmsen, 1956
11 Therese Henriksen, 1980
6.
4.
Åse Dahl, 1950
Lars Andreas Wikbo, 1977
Norgga Sámiid Riikasearvi
10 Hugo Hansen, 1963
1 Silje Karine Muotka, 1975
11 Espen Andreas Pedersen, 1975
10 Ingunn Eldbjørg Utsi, 1948
Fremskrittspartiet
4 Gáiseguovllu válgabiire
4. Selmer Kristian Lauritz Johansen, 1951
Árja
10 Kent-Arne Marthinsen, 1976
1.
Høyre
2.
2.
Torbjørg Haldis Leirbakken, 1940
Henrik Henriksen Gaup, 1966
7.
7.
Vibeke Nango Marthinsen, 1976
Inger Lise Ørnebakk, 1970
8.
8.
Ronald Kvernmo, 1964
Kit Andre Wong Gaup, 1980
9.
9.
Kristin Bjørklid Bongo, 1978
Johannes Grønvoll, 1956
4.
1.
Marit Gåre, 1970
Henrik Olsen, 1970
6.
6.
Agnar Julin Kvernmo, 1936
8. Anne Paula Dalheim, 1949
7.
9.
Siw-Kristin Opdahl Johnsen, 1993
Arbeiderpartiet
Guovddášbellodat
1. Vibeke Larsen, 1971
5.
5.
3. Nils Ante Oskal Eira, 1975
Inger-Marita Mathiesen, 1975
7.
8.
Andreas Mikkelsen, 1984
Kim Håkon Pedersen, 1982
9.
9.
Birgit Ellen Sara Margareta Skum, 1961
Anne Pedersen, 1959
Ovddádusbellodat
Fremskrittspartiet
9.
3.
Solfrid Johanna Fossli, 1957
Eugen Ludvigsen, 1950
Norgga Sámiid Riikasearvi
4. Lill Kristin Nilsen, 1977
5.
5.
Åge Nordkild, 1951
Berhild Nilsen Rønning, 1960
1.
7.
2. Inger Marit Eira-Åhrén, 1974
Charlotte Marie Espejord, 1990
8.
8.
May Bente Anita Jønsson Botnvik, 1989
Rolf Arne Mentzen, 1943
Guovddášbellodat
Høyre
4.
4.
6. Egon Roger Kappfjell, 1971
Lars Roger Hansen, 1980
9.
8.
4. Irja Mette Kappfjell, 1973
Isabell Katrin Thomassen, 1992
1.
1.
Ellinor Marita Jåma, 1979
Ann-Mari Thomassen, 1964
2.
2.
Jovna Zakarias Dunfjell, 1983
Viktor Inge Paulsen, 1992
7 Lulli-Norgga válgabiire
3. Nanna Agnete Thomassen, 1978
3.
4.
Ole Johan Reinås, 1977
Olof Anders Nilsson Kuhmunen, 1950
1.
6.
Jørn Are Gaski, 1966
Johan Arne Hansen, 1987
1.
7.
Rita Leinan, 1960
Astri Dankertsen, 1981
8.
8.
11 Risten Ravna Heatta, 1963
Lars Theodor Kintel, 1986
Ovddádusbellodat
1. Erling Bratsberg, 1969
1.
3.
Monica Dervo, 1983
Bjørn Allan Fagernes, 1983
6.
6.
Beate Anne-Lene Wilhelmsen, 1958
Bente Iren Haukeland Amundsen, 1977
8.
8.
Marit Melå Kollek, 1963
Kirsten Marie Hilmarsen, 1962
11 Karin Synnøve Søderholm, 1951
Arbeiderpartiet
12 Jan Arnulf Daleng, 1948
3. Aina Kristine Kant, 1949
Norgga Sámiid Riikasearvi
4. Jon Anders Mortensson, 1959
1.
9.
Kirsti Guvsám, 1979
Jarle Jonassen, 1950
5.
5.
Aili Guttorm, 1991
Ann Alette Olsen, 1983
6.
6.
Mona Tornensis Hornæs, 1972
Eva Maria Bircher Fjellheim, 1984
8. Ingrid Olea Jåma, 1947
Valgkrets 7 Sør-Norge
10 Karen Anna Josefsdatter Sara, 1953
Arbeiderpartiet
3.
4.
Liisa-Ravna Finbog, 1982
Mikkel Mathisen Gaup, 1951
4.
4.
Kato Gunnvald Johansen, 1947
Mary Helander, 1964
5.
5.
7. Birgit Johanne Somby, 1955
Ann-Kristine Balto, 1975
8.
8.
Klemet John Laiti, 1952
Fremskrittspartiet
9.
9.
Torgeir Vassvik, 1962
3. Knut Harry Arnesen, 1962
12 Birger Randulf Nymo, 1950
7. Fred-Are Sundnes, 1964
Sámit lulde
3. Tor Gunnar Nystad, 1967
1.
7.
Marie Therese Nordsletta Aslaksen, 1979
Jan David Anti, 1979
2.
2.
Mathis Nils Eira, 1980
Jens Ole Bakkejord, 1955
3.
5.
Monica Balto, 1972
Regine Emilie Mathisen, 1990
6.
8.
John Christian Bratsberg-Siri, 1981
Hans Mickal Myrskog, 1981
10.
11.
Magne Maurstad, 1957
Arnhild Haagensen, 1963