samediggi-article-3528.html.xml
Politiske grupper - Sámediggi Sametinget
Politihkalaš joavkut - Sámediggi Sametinget
Politiske grupper
Politihkalaš joavkut
* Sametingets representanter - Arbeiderpartiet
Sámediggeáirasat - Bargiidbellodat
Navn og e-post
Namma ja e-boasta
Verv
Politihkalaš ámmát
Valgkrets
Válgabiire
Mobil
Mobiila
Willy Ørnebakk
Willy Ørnebakk
Parlamentarisk leder
Parlamentáralašjođiheaddji
4 - Gáisi
4 - Gáisi
91174752
91174752
Heidi Persdatter Greiner Haaker
Heidi Persdatter Greiner Haaker
Nestleder
Nubbinjođiheaddji
7 - Sør-Norge
7 - Lulli-Norga
90978587
90978587
Knut Store
Knut Store
1 - Østre
1 - Nuorta
95720629
95720629
Ragnhild Melleby Aslaksen
Ragnhild Melleby Aslaksen
1 - Østre
1 - Nuorta
94155664
94155664
Anne Helene Saari
Anne Helene Saari
2 - Ávjovárri
2 - Ávjovárri
91720679
91720679
Hilde Anita Nyvoll
Hilde Anita Nyvoll
Leder i valgkomiteen
Jođiheaddji válgalávdegottis
3 - Nordre
3 - Davvi
91807130
91807130
Skjalg Jensen
Skjalg Jensen
3 - Nordre
3 - Davvi
97689509
97689509
Margit Eli Anti Oskal
Margit Eli Anti Oskal
4 - Gáisi
4 - Gáisi
45033933
45033933
Geir Johnsen
Geir Johnsen
Nestleder i oppvekst-, omsorgs- og utdanningskomiteen
Nubbinjođiheaddji bajásšaddan-, fuolahus- ja oahppolávdegottis
5 - Vesthavet
5 - Viesttirmearra
90970789
90970789
Sten-Erling Jønsson
Sten-Erling Jønsson
Leder i plan- og finanskomiteen
Jođiheaddji plána- ja finánsalávdegottis
6 - Sør-Samisk
6 - Lullisápmi
97577733
97577733
Ronny Wilhelmsen
Ronny Wilhelmsen
2 - Ávjovárri
2 - Ávjovárri
Inga-Lill Sundset
Inga-Lill Sundset
5 - Vesthavet
5 - Viesttirmearra
Mariann Wollmann Magga
Marianne Wollmann Magga
1 - Østre
1 - Nuorta
Jørn Are Gaski
Jørn Are Gaski
7 - Sør-Norge
7 - Lulli-Norga
92220598
92220598
* Sametingets representanter - Norske Samers Riksforbund og NSR. / SáB
Sámediggeáirasat - Norgga Sámiid Riikasearvi
Navn og e-post
Namma ja e-boasta
Verv
Politihkalaš ámmát
Valgkrets
Válgabiire
Mobil
Mobiila
Aili Keskitalo
Aili Keskitalo
Parlamentarisk leder
Parlamentáralašjođiheaddji
2 - Ávjovárri
2 - Ávjovárri
97129305
97129305
Geir Tommy Pedersen
Geir Tommy Pedersen
Nestleder, nestleder i nærings- og kulturkomiteen
Nubbinjođiheaddji
4 - Gáisi
4 - Gáisi
91543995
91543995
Gunn-Britt Retter
Gunn-Britt Retter
1 - Østre
1 - Nuorta
91359222
91359222
Trond Are Anti
Trond Are Anti
1 - Østre
1 - Nuorta
Mathis Nilsen Eira
Mathis Nilsen Eira
2 - Ávjovárri
2 - Ávjovárri
99275980
99275980
Silje Karine Muotka
Silje Karine Muotka
Leder i oppvekst-, omsorgs- og utdanningskomiteen
Jođiheaddji bajásšaddan-, fuolahus- ja oahppolávdegottis
3 - Nordre
3 - Davvi
98487576
98487576
Randi A. Skum
Randi A. Skum
Leder i kontrollkomiteen
Jođiheaddji bearráigeahččanlávdegottis
4 - Gáisi
4 - Gáisi
97090338
97090338
Rolf Johansen
Rolf Johansen
Nestleder i tilskuddsstyret
Nubbinjođiheaddji doarjjastivrras
4 - Gáisi
4 - Gáisi
Ann-Mari Thomassen
Ann-Mari Thomassen
Nestleder i plan- og finanskomiteen
Nubbinjođiheaddji plána- ja finánsalávdegottis
5 - Vesthavet
5 - Viesttirmearra
90057123
90057123
Miriam Paulsen
Miriam Paulsen
5 - Vesthavet
5 - Viesttirmearra
97617377
97617377
Åge Nordkild
Åge Nordkild
Nestleder i kontrollkomiteen
Nubbinjođiheaddji bearráigeahččanlávdegottis
5 - Vesthavet
5 - Viesttirmearra
95140542
95140542
Jarle Jonassen
Jarle Jonassen
Leder i møtelederskapet
Jođiheaddji čoahkkinjođihangottis
6 - Sør-Samisk
6 - Lullisápmi
97581637
97581637
Kirsti Guvsám
Kirsti Guvsám
7 - Sør-Norge
7 - Lulli-Norga
90835649
90835649
* Sametingets representanter - Árja
Sámediggeáirasat - Árja
Navn og e-post
Namma ja e-boasta
Verv
Politihkalaš ámmát
Valgkrets
Válgabiire
Mobil
Mobiila
Alf Isaksen
Alf Isaksen
Gruppeleder
Joavkojođiheaddji
2 - Ávjovárri
2 - Ávjovárri
Olaf Eliassen
Olaf Eliassen
2 - Ávjovárri
2 - Ávjovárri
48289129
48289129
Odd Iver Sara
Odd Iver Sara
3 - Nordre
3 - Davvi
48043968
48043968
* Sametingets representanter - Fremskrittspartiet
Sámediggeáirasat - Ovddádusbellodat
Navn og e-post
Namma ja e-boasta
Verv
Politihkalaš ámmát
Valgkrets
Válgabiire
Mobil
Mobiila
Aud Marthinsen
Aud Marthinsen
Gruppelder
Joavkojođiheaddji
4 - Gáisi
4 - Gáisi
93448452
93448452
Arthur Tørfoss
Arthur Tørfoss
Nestleder
Nubbinjođiheaddji
3 - Nordre
3 - Davvi
92256345
92256345
Hans J. Eriksen
Hans J. Eriksen
1 - Østre
1 - Nuorta
48289105
48289105
* Sametingets representanter - Flyttsamelista
Sámediggeáirasat - Johttisápmelaččaid listu
Navn og e-post
Namma ja e-boasta
Verv
Politihkalaš ámmát
Valgkrets
Válgabiire
Mobil
Mobiila
Per A. Bæhr
Per A. Bæhr
Gruppeleder
Joavkojođiheaddji
2 - Ávjovárri
2 - Ávjovárri
48063861
48063861
Anders Somby jr.
Anders Somby jr..
2 - Ávjovárri
2 - Ávjovárri
45414594
45414594
* Sametingets representanter - Høyre
Sámediggeáirasat - Olgešbellodat
Navn og e-post
Namma ja e-boasta
Verv
Politihkalaš ámmát
Valgkrets
Válgabiire
Mobil
Mobiila
Knut Roger Hanssen
Knut Roger Hanssen
Gruppeleder
Joavkojođiheaddji
2 - Ávjovárri
2 - Ávjovárri
90162015
90162015
* Sametingets representanter - Nordkalottfolket
Sámediggeáirasat - Nordkalottfolket
Navn og e-post
Namma ja e-boasta
Verv
Politihkalaš ámmát
Valgkrets
Válgabiire
Mobil
Mobiila
Toril Bakken Kåven
Toril Bakken Kåven
Gruppeleder, leder i næring- og kulturkomiteen, nestleder i møtelederskapet
Joavkojođiheaddji, jođiheaddji ealáhus- ja kulturlávdegottis, nubbinjođiheaddji čoakkinjođihangottis
3 - Nordre
3 - Davvi
92868670
92868670
* Sametingets representanter - Åarjel-Saemiej Gielh
Sámediggeáirasat - Åarjel-Saemiej Gielh
Navn og e-post
Namma ja e-boasta
Verv
Politihkalaš ámmát
Valgkrets
Válgabiire
Mobil
Mobiila
Ida Marie Bransfjell
Ida Marie Bransjell
Gruppeleder
Joavkojođiheaddji
6 - Sørsamisk
6 - Lullisápmi
41 64 10 03
41 64 10 03
* Sametingets representanter - Samer bosatt i Sør-Norge
Sámediggeáirasat - Sámit Lulli-Norggas
Navn og e-post
Namma ja e-boasta
Verv
Politihkalaš ámmát
Valgkrets
Válgabiire
Mobil
Mobiila
Marie Therese Nordsletta Aslaksen
Marie Therese Nordsletta Aslaksen
Gruppeleder, leder i tilskuddsstyret
Joavkojođiheaddji, jođiheaddji doarjjastivrras
7 - Sør-Norge
7 - Lulli-Norga
41411299
41411299